Lappeen käräjiä

TerhiA:n kirjaamia mikrofilmirullien sisällysluetteloita;


ES 1833
jj.3
p113/68
p200/87
rulla alkaa Wib. Slott 14.6.1642
Lapv. 3.10.1642


p267v
p276
Mäntyharju 9.2.1641
Dn Canutus Matiae / Dn Thomas Henrici
Lapv.
2.10.1641


p300
p302
Lapv. 7.3.1642
Lapv. 27.6.1642

jj.4

p3v
p6v
p7v
Lapv. Extraord. HT 12-13.9.1642
Lapv. Extraord.
HT 14-15.9.1642
Lapv. WT 15-16.4.1642
Lapv.
ST 14-15.8.1642


p21
Lapv. HT 8-10.1643

jj.5
p89
Lapv. HT 6-7.10.1645


p179
Lapv. HT 1.10.1648
ES 1834
jj.6
p124
p137
p207/93
Lapv. öfre 11-13.9.1650
Lapv. nedre 14-17.9.1650
Lapv. HT 20-21.11.1650


p209/96
p212/100
p216/106
p221/115
p225/120
p228/125
Lapv. WT 27-28.1.1651
Lapv.
WT 24-26.5.1651
Lapv. 11-14.6.1651
Lapv. ST 15-16.6.1651
Lapv.
HT 27-28.9.1651
Lapv. nedre HT 29-30.9.1651


p299/81
p305/93
p311/105
p316/115
p322/127
Lapv. WT 6-8.2.1652
Lapv. ST 16-17.7.1652
Lapv. nedre ST 18-20.7.1652
Lapv. öfre HT 10-14.9.1652
Lapv. nedre HT 1-4.10.1652; khrds i Luumki äa Brita Mrths


p380/25
p385/35
p390/45
p393/51
p398/61
p405/75
Lapv. öfre WT 15-17.3.1653
Lapv. nedre WT 19-21.3.1653
Lapv. nedre ST 15-16.6.1653
Lapv. öfre 17-18.6.1653
Lapv. öfre HT 9-11.9.1653
Lapv. nedre HT 13-14.9.1653

jj.7
p107/1
p110/7
p115/15
p122/29
p127/39
p129/43
Lapv. WT 14-15.2.1654
Lapv. öfre WT 16-17.2.1654
Lapv. öfre ST 3-5.7.1654
Lapv. nedre ST 6-8.7.1654
Lapv. öfre HT 11.9.1654
Lapv. nedre HT 12-13.9.1654


p174/1
p177/7
p182/16
p187/27
p191/35
p197/47
Lapv. nedre WT 10-11.4.1655
Lapv. öfre WT 12-13.4.1655
Lapv. öfre ST 8-9.8.1655
Lapv. nedre ST 10-11.8.1655
Lapv. nedre HT 11-12.9.1655
Lapv. öfre HT 2-3.10.1655


p249/1
p252/7
p257/17
p260/23
Lapv. 24-25.1.1656
Lapv. nedre WT 26.1.1656
Lapv. öfre 16.12.1656
Lapv. nedre 17.12.1656


p335/91
p340/101
p--/116
p352/126
Lapv. 13.8.1657
Lapv. nedre 15-17.8.1657
Lapv. öfre HT 1-3.10.1657
Lapv. nedre HT 6.10.1657; fältpred.
B Cunelij hu Lissbetha Israelsdr


p--/138
p363/147
Lapv. öfre 7-9.1.1658
Lapv. nedre WT 11-12.1.1658


p398/3
p404/15
p407/21
p413/34
Lapv. öfre ST 9.10.6. 1658
Lapv. nedre ST 10-11.6.1658
Lapv. öfre HT 30.
9. – 2.10.1658
Lapv. nedre HT 4-5.10.1658


p483/1
p487/10
p490/5
p495/25
p498/31
p507/80
Lapv. öfre WT 3-4.2.1659
Lapv. nedre WT 5-2.1659
Lapv. öfre ST 20-21.6.1659
Lapv. nedre ST 22-23.6.1659
Lapv. öfre HT 3-5.10.1659; khrd i Savitaip. hr Laurentii äa Xtin Lrs
Lapv. nedre 6-8.10.1659
ES 1835
jj.8

p--/26
p--/33
p--/44
p--/72
p--/90
Lapv. nedre WT 16-18.2.1660
Lapv. nedre HT 6-8.10.1660
Lapv. nedre ST 24-26.5.1660
Lapv. nedre 28-29.5.1660
Lapv. öfre HT 10-12.9.1660
Lapv. nedre 2-5.10.1660


p58
Lapv. nedre 28-29.6.1661; v past. i Luumki B Canutj

jj.9
p81
p108
Lapv. nedre ST 2-4.6.1662; v past i Luumki B Canutj
Lapv. öfre 10-13.9.1662; vävynhankinta Savitaipaleel
la

jj.10
p43
p81, 82
p115
Lapv. nedre 21-23.5.1663; v khrd i Luumki B Canuti
Lapv. öfre 5-7.10.1663; Th Henricj
Lapv. nedre 8-10.10.1663; khrd ifr Luumki hr Bengt

jj.11
p40
p64
p109
Lapv. öfre WT 2-4.3.1664; Th Henrici
Lapv. öfre ST 2-4.6.1664; Th Henrici
Lapv. öfre 6-9.10.1664; Th Henrici

jj.12
p5
Lapv. öfre 26-28.1.1665; sn Hnr Thomae

jj.13
p85
Lapv. öfre HT 12-14.9.1666; Th Henrici äa Brita Ols, mg Nils Frillander

jj.14
p34
p64
p92
p134
Lapv. nedre 11-13.3.1667
Lapv. öfre 10-12.6.1667
Lapv. nedre HT 13-15.6.1667
Lapv. öfre HT 10-12.10.1667; capl: Nicolao Fredlander

jj.15
p1

p56
p90
p140
p167
Lapv. öfre WT 5-7.2.1668
Lapv. nedre HT 10-12.2.1668
Lapv. öfre 25-27.5.1668
Lapv. nedre 26-30.5.1668
Lapv. öfre HT 1-3.12.1668
Lapv. nedre HT 4-5.12.1668
ES 1837
jj.15
p1
p23
p41
p55
p77
p95
Lapv. öfre WT 5-8.3.1669; hr Thomae äa Brita Ols
Lapv. nedre 9-11.3.1669
Lapv. öfre 7-9.6.1669
Lapv. nedre 10-11.6.1669
Lapv. öfre 27-28.9.1669
Lapv. nedre HT 30.9. – 2.10.1669

jj.16
p97
p157
Lapv. öfre HT 1-3.9.1670
Lapv. nedre HT 5-7.9.1670

jj.17
p29

p103
Lapv. öfre 11-13.3.1672; khrds hr Thomae äa, M Lrs Paasoins swmor
Lapv. öfre ST 6-8.6.1672; ene dtr hu Elisabet Ths
Lapv. öfre 3-5.10.1672

jj.18

p69
p126
Lapv. öfre WT 25-28.2.1673
Lapv. öfre 26-28.5.1673
Lapv. öfre HT 11-13.9.1673
ES 1838
jj.19

p43
p132
Lapv. öfre WT 19-21.2.1674 liian haaleaa suuri osa
Lapv. öfre 6-8.7.1674
Lapv. öfre 2-5.10.1674

jj.20

p32
p85
Lapv. öfre WT 4-6.2.1675
Lapv. öfre ST 31.5. – 2.6.1675
Lapv. öfre HT 7-9.10.1675

jj.21

p47
p73
Lapv. öfre 25-27.2.1678
Lapv. öfre 10-11.6.1678
Lapv. öfre 2-4.10.1678

jj.22

p29
p69
Lapv. öfre 20-22.2.1679
Lapv. öfre 29-30.4.1679
Lapv. öfre 6-8.10.1679



p37
Lapv. öfre St 21-23.6.1680
Lapv. öfre 30.9. – 2.10.1680

-->

Kommentit

Suositut tekstit